> Projekti

PROJEKT POTICANJA ČITANJA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 29. 11. 2021.

Naša mala knjižnica

I ove školske godine naši će učenici sudjelovati u međunarodnom projektu Naša mala knjižnica.

Nakon uspješnog sudjelovanja u prošloj školskoj godini kada smo dobili i nagradu za najbolju slikovnicu, ove će godine u projektu  sudjelovati učenici 4. a razreda i učiteljica Biljana Kodžoman te učenici posebnog odjela i učiteljica Milana Sudarić Jager, a koordinator je projekta knjižničarka Nataša Mesić Muharemi.

Prva nam je aktivnost pročitati priču Aleksandre Golebiewske, Jeti u kojega nitko nije vjerovao te napraviti knjižnoga junaka, jetija ili snježnog čovjeka.

Projekt NAŠA MALA KNJIŽNICA usmjeren je na popularizaciju čitanja među djecom i stalno povećanje i razvoj dječje publike i to zanimljivim i poticajnim aktivnostima prilagođenim njihovu uzrastu.

Svrha ovoga je projekta ponuditi djeci knjigu koja zaokuplja pažnju svojim cjelokupnim sadržajem, potaknuti na čitanje uz promišljanje i aktivno sudjelovati u stvaranju publike koja razmišlja, analizira i usmjereno djeluje na svim područjima društvenog života.

Kako bi ispunio svrhu, projekt NMK nudi  moderne slikovnice nastale u suradnji s priznatim autorima i ilustratorima. Uz šest slikovnica dolaze i tematske kreativne knjižice koje zanimljivim zadacima i likovnim izazovima  potiču djecu na stvaranje i izražavanje, razvoj svijesti o sebi i svojoj okolini, jačanje samopouzdanja i stvaranje vlastitog mišljenja.

Ove će se godine čitati: Kestutis Kasparavičius: Medvjedovanje, Susanna Mattiangeli: Mina HB, Asja Olejarczyk, Aleksandra Golebiewska: Jeti u kojega nitko nije vjerovao, Petr Stančik, Galina Miklinova: H2O i tajna vodene misije, Els Heinsalu. Kristi Kangilaski: AHAA!, Koraljka Milun, Ana Vujasić: Baton i Roni.