> Projekti

DARĐANSKI STEMOVCI POSJETILI ZNANSTVENI SAJAM U ĐAKOVU

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 6. 3. 2023.

Lovili su asteroide i upoznali znanstvenike

Svrha je projekta Radna akcija: STEM (raSTEM) osvijestiti javnost o važnosti edukacije iz STEM područja te podići razinu prirodoznanstvene pismenosti kod djece i mladih

Učenici koji sudjeluju u Erasmus+ projektu Fun & Engaging STEM Activities For Tomorrow's World posjetili su 4. ožujka 2023. znanstveni sajam u Đakovu u okviru projekta Radna Akcija: STEM (raSTEM), čiji su organizatori udruga Klikeraj iz Osijeka i Astronomsko društvo Višnjan.

Svrha je projekta osvijestiti javnost o važnosti edukacije iz STEM područja te podići razinu prirodoznanstvene pismenosti kod djece i mladih. S obzirom na to da se taj sajam svojom temom uklopio u temu našega Erasmus+ projekta, s veseljem smo sudjelovali iako je bila subota.

U zanimljivim smo radionicama saznali kako napraviti pastu za zube za različite vrste dinosaura, gledali kroz mikroskop koji smo spojili s našim mobitelima te se slika projicirala na njima, učili o šišmišima i kako se kreću pomoću zvuka, sekvencionirali DNA iz banane, lovili asteroide te upoznali znanstvenike.

U sajmu su uživali učenici Nemanja, David, Petar, Lara, Filip i Patrik Šandor, a vodili su ih učitelji Andreja Dorić, Luka Ledenčan i Nataša Mesić Muharemi.

N. Mesić Muharemi