VIRTUALNI SAT SA ZAGREBAČKIM STUDENTIMA VETERINE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 25. 5. 2021.

Reptilomanija oduševila petaše

Naučili kako postupiti kada vas ugrize zmija otrovnica, imaju li gušteri kapke, kako se razmnožavaju gmazovi, koja je najotrovnija zmija svijeta... Manuela Vida, Ena Željeznjak i Bono Gradinjan najviše su znali

Učenici 5.c razreda i nastavnica Andreja Dorić, odazvavši se pozivu zagrebačke Udruge studenata veterinarske medicine „Equus“, nazočili su virtualnome satu i naučili kako postupiti kada vas ugrize zmija otrovnica, imaju li gušteri kapke, kako se razmnožavaju gmazovi, koja je najotrovnija zmija svijeta... Na kraju sata učenici su rješavali Kahoot kviz, u kojem su pokazali zavidno znanje o tim čudnim ljubimcima, na čemu im čestitamo. Manuela Vida, Ena Željeznjak i Bono Gradinjan bili su najbolji znalci. Sada nam preostaje čekati jesmo li u kategoriji osnovnih škola nešto i osvojili.

Reptilomanija je, inače, izložba gmazova i ostalih egzotičnih životinja, koja se organizira unazad osam godina. Po prvi put, ove se godine održala na daljinu. Voditeljica projekta, Jasna Kusanović, otkrila nam je kako se na izložbi mogu vidjeti živi gmazovi, vodozemci, ribe i različite vrste člankonožaca, kao i sve ostale vrste egzotičnih životinja koje pojedinci imaju kao kućne ljubimce. Riječ je o paukovima, škorpionima, ribama i vodozemcima. Cilj je izložbe svim znatiželjnima približiti tematiku egzotičnih životinja, smanjiti strahove prema njima i omogućiti dobivanje potrebnih informacija, počevši od najosnovnijih kao što su upoznavanje s najčešćim vrstama, potrebnim prikladnim uvjetima smještaja i prehrane te mogućnostima uzgoja i liječenja.

Andreja Dorić, prof.