OVOGODIŠNJI DAN ŠKOLE HUMANITARNI I SPORTSKI

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 11. 5. 2021.

Za osječku Onkologiju prikupljeno više od tisuću i sto kuna

Učinili smo promjenu i uključili se u 4. Panonsku utrku * Zahvaljujemo svim učenicima, učiteljima, roditeljima i vitalnim bakama * U Tjednu Crvenoga križa nastavljamo: „Jedan razred – jedan paket“

Najbolji način da se u doba korone proslavi Dan škole (6. svibnja 2021.) humanitarni je i sportski. Učinili smo promjenu, uključili se u 4. panonsku utrku (rekreativna utrka u srcu Slavonije i Baranje) i pridonijeli da Onkološki odjel Kliničke bolnice Osijek dobije 20000 kuna od HEP-a, sponzora utrke (1 km = 1 kn).

Cilj je postignut, uključila se cijela škola, naglasila je inicijatorica i organizatorica humanitarnoga projekta u našoj školi, knjižničarka Nataša Mesić Muharemi, dodavši: ukupno je prijeđeno 1152, 65 km (šetnjom i brzim hodanjem), što je potvrđeno s 213 snimki zaslona mobitela, budući da je utrka bila online. Bilo je još barem pedesetak onih koji nisu napravili dobru snimku ili im nedostaje neki od traženih podataka pa se ti kilometri nisu mogli uvažiti. Osim toga, dosta mlađih učenika nema mobitele pa su s njima trku i šetnju odradili njihovi roditelji, koji su, pak, učiteljicama poslali dokaze. Zahvaljujem svim učenicima, učiteljima, roditeljima i vitalnim bakama.

S time da je svaki kilometar važan, da jača imunitet, smanjuje stres i doprinosi zdravlju, složio se i ravnatelj škole Janoš Boni, koji je ovogodišnji Dan škole proglasio nenastavnim, humanitarnim i sportskim.

S pružanjem pomoći nastavljamo i dalje. Općinsko društvo Crvenoga križa Darda u Tjednu Crvenoga križa, od 8. do 15. svibnja, prikuplja donacije u hrani za stanovništvo u potrebi pod nazivom „Jedan razred - jedan paket''. Ponovo se uključuje cijela škola, kao i roditelji učenika.