Osnovna škola Darda

SVEČANA PODJELA POHVALNICA UČENICIMA I MENTORIMA NATJECATELJIMA

Autor: Veronika Antal Horvat, 13. 6. 2019.

Na državnome u modelarstvu, rukometu i krosu

Ravnatelj Janoš Boni svima je čestitao na uspjesima, posebno istaknuvši sedmaša Petra Cvetka, koji je bio prvi na županijskome natjecanju iz kemije

Ravnatelj Janoš Boni svima je čestitao na uspjesima, posebno istaknuvši Petra Cvetka, učenika 7.a, koji je bio prvi na županijskome natjecanju iz kemije. Mentorica mu je Andreja Dorić.

U našoj je školi održano Državno prvenstvo zrakoplovnih modelara u kategorijama F1N i F1N-150, na kojem su trojica naših učenika, uz mentoricu Snježanu Pepl Sekulić, bila zaslužna za osvojeno drugo mjesto. Izvrsno, pak, peto mjesto na Državnome prvenstvu rukometašica u Poreču osvojeno je uz mentorstvo Nenada Čačića. Isti je mentor vodio i četiri učenice na državno natjecanje u krosu, gdje su osvojile 23. mjesto. Pod Čačićevim su se vodstvom učenici iskazali i na županijskim natjecanjima u rukometu (djevojčice 5. i 6. razreda), krosu te futsalu, na kojem su i djevojčice i dječaci osvojili četvrto mjesto.

Ravnatelj je zaslužene pohvalnice uručio i natjecatelju iz njemačkoga jezika (3. mjesto na županijskome; mentorica Ivana Valeri), natjecateljima iz informatike (2.-17. mjesto; mentorice Veronika Antal Horvat, Ivana Lajoš Brkić i Dragana Đurić), geografije (mentorica Vesna Bogdanović Naumovski) i engleskoga jezika (mentorica Mirela Horvat). Mentorica učenicima za hrvatski jezik i LiDraNo bila je Ivana Novak.

Kroz Croatian Makers ligu, napredno natjecanje u edukacijskoj robotici, učenike je vodila Veronika Antal Horvat, dok je petero učenika, uz mentorstvo Biljane Kodžoman, osvojilo nagradu za najbolju glumačku izvedbu i najbolju predstavu pod nazivom Knjiga na Festivalu petominutnih učeničkih igrokaza „Pozor, plivamo na sceni“.