NAŠE RUKOMETAŠICE IZBORILE PETO MJESTO NA DRŽAVNOME PRVENSTVU

Autor: Veronika Antal Horvat, 8. 5. 2019.

Čestitamo igračicama i treneru!

Djevojčice OŠ Darda, predvođene trenerom Nenadom Čačićem, prof. tjelesne i zdravstvene kulture, osvojile su peto mjesto (od ukupno 24 ekipa) na Državnome prvenstvu u rukometu za osnovne škole, u Poreču, od 2. do 4. svibnja 2019.! Čestitamo im na velikome uspjehu! Igrale su vratarice Sandra Gavrić i Lucija Bibić, na lijevome krilu Veronika Krajnović i Tea Pongračić, na desnome krilu Nicholle Ribarić i Katarina Cvetko, pivotice su bile Tamara Gavrić i Teodora Jerenić, srednje Petra Dorušak i Lara Vrajić, lijeve vanjske Iva Prćić i Nikol Kremer te desna vanjska Jana Kovač.

Unatoč velikoj motivaciji i silnoj borbenosti naših igračica, u zadnjoj su ih utakmici svladale pršlogodišnje državne viceprvakinje, rukometašice OŠ Jelkovec iz Sesveta, rezultatom 15:24.

Naša je škola, kao pobjednica na županijskoj razini, stekla pravo sudjelovanja na Državnome prvenstvu. Bio je potpuno novi sustav natjecanja. Prijašnjih su godina sudjelovali samo prvaci regija, kojih je bilo šest. Ove je godine svaka županija dala dva predstavnika, što, u konačnici, čini 24 ekipe, što je impozantan broj, izvjestio je trener Čačić, dodajući: Sustav natjecanja bio je po skupinama i eliminacijom. Da bi ostao u daljnjem natjecanju, moraš biti prvi u svojoj skupini.

Naše su rukometašice bile u skupini s OŠ Ljubljanica Zagreb, OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli. Prvu su utakmicu igrale s Ljubljanicom. Rezultat tijekom cijele utakmice nije došao u pitanje i pobjedile su 27:19. Put ka četvrt finalu bio im je otvoren (Ljubljanica je pobijedila igračice iz Huma na Sutli). Drugu su uvjerljivo dobile 28:7.