NAŠI PRVAŠIĆI NA FESTIVALU ZNANOSTI

Autor: Veronika Antal Horvat, 15. 4. 2019.

Naši prvašići na festivalu znanosti

Učenici prvih razreda naše škole pod vodstvom učiteljica Elizabete Nikolić, Radmile Stanić i Biljane Kodžoman su, 9. travnja sudjelovali na radionicama u sklopu programa Festivala znanosti koje su održane na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu u Osijeku.

Radionice su posebno osmišljene i primjerene uzrastu učenika. Po dolasku učenici su na prvoj radionici pod nazivom „Zagrij boje fasada zgrada svoga grada“ zagrijavali boje i mjerili temperaturu boja te stekli osnovna znanja o toplinskim svojstvima boja. Nakon toga, na radionici „Boje grada, zgrada i fasada“, učenici su otkrivali koje boje fasada upijaju više Sunčeve energije ovisno o strani svijeta i dnevnoj količini Sunčeve svjetlosti i topline. Pravilnim izborom boja fasada zgrada različitim likovnim tehnikama (tempera, kolaž papir) oslikavali su zadane makete zgrada i izrađivali kolažnu ulicu vodeći računa o bojama koje će upotrijebiti na određenoj strani svijeta. U drugom dijelu radionice pravilno su primjenjivali i postavljali arhitektonske elemente (zasjenjenje, vegetacija, otvori, veličina otvora) na zadanim i izrađenim modelima zgrada.

Po završetku djelatnici Fakulteta su nas počastili sokovima i grickalicama.

Biljana Kodžoman

Ostale fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.