PREZENTACIJA PODUZETNIŠTVA OŠ DARDA U ŽUPANIJI

Autor: Veronika Antal Horvat, 10. 4. 2019.

Jesenski sajam – primjer dobre prakse

Nazočni su se zainteresirali za izradu ukrasa, što je bio i cilj predavanja i prezentacije - podijeliti ideje i znanje s drugima, kako bi poduzetništvo zaživjelo i u drugim sredinama

Županijsko stručno vijeće za Građanski odgoj i obrazovanje Osječko-baranjske županije prepoznalo je rad nastavnika koji svojim radom njeguju poduzetništvo u OŠ Darda pa sam imala čast prezentirati rad i uspjeh Erasmus+ tima na tu temu, prikazavši projekt  Creative learners, tomorrow enterpreneuers.

Građanski odgoj potiče mlade na projekte koji poboljšavaju kvalitetu rada i življenja u školi, općini i široj zajednici. Kroz primjer dobre prakse pokušalo se osvijestiti kako se zajedništvom i idejom može doprinijeti razvoju mnogih kompetencija kod učenika. Predstavila sam rukotvorine koje su sudionici Erasmusa prodavali na Jesenskome sajmu u školi. Mnogi su se nazočni nastavnici zainteresirali za izradu ukrasa, što je bio i cilj predavanja i prezentacije - podijeliti ideje i znanje s drugima, kako bi poduzetništvo zaživjelo i u drugim sredinama. Tim smo projektom ostvarili mnogo toga što kurikul GOO-a sadrži: prepoznati vlastite sposobnosti, interese, motivaciju i postignuća, predložiti ostvarive projekte o stavljanju lokalne kulturne baštine u funkciju društvenoga, kulturnoga i gospodarskoga razvoja svoge zajednice, poštovati kulturu drugih nacija te svoje domovine, koristiti  vještine javnoga nastupa, prezentacije, timskoga rada te vođenja i moderiranja. Istaknula sam da su sve aktivnosti projekta bile poticaj za osnivanje školske zadruge Suncokret.

Andreja Dorić, prof., članica Erasmus+ tima