KREATIVNA I ZABAVNA „NOĆ ČITANJA“ U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Veronika Antal Horvat, 26. 2. 2019.

Matematika i poezija sa srcem

Dana 15. veljače 2019. u knjižnici se Osnovne škola Darda radilo do sitnih sati. Pod vodstvom knjižničarke Nataše Mesić Muharemi, nastavnice povijesti i engleskoga jezika Jasne Schönberger, knjižničarke pripravnice Mije Martinko te uz pomoć nastavnice biologije i kemije Andreje Dorić, održana je „Noć čitanja“.

Sudjelovalo je 20 učenika Erasmusovaca. Radionicu su otvorili uz kreativnu matematiku, koju će uskoro predstavljati i u Bugarskoj, u sklopu Erasmus+ projekta Creative learners, tomorrow's entrepreneurs.

Množenjem u krugu te vezenjem ponavljali su višekratnike broja dva, koji, u konačnici, daju oblik kardioide, krivulje koja ima oblik srca.

Isto im je poslužilo kao uvodni motiv za čitanje ljubavne poezije. Učenici su interpretirali poeziju koju su sami odabrali. Reakcije ostalih sudionika bile su vrlo dinamične, što je svima pokazalo kako čitanje može biti vrlo zabavno.

Potom su igrali društvene igre, proslavili rođendan te, na kraju, u ranim jutarnjim satima, zaspali uz film.

Mia Martinko