UČENICI OŠ DARDA VRLO USPJEŠNI NA ŽUPANIJSKOME NATJECANJU IZ INFORMATIKE

Autor: Veronika Antal Horvat, 20. 2. 2019.

Petaš Marko Košević osvojio drugo mjesto!

Pokazali su svoje znanje i umijeće iz digitalnih kompetencija i osnova informatike

Pod vodstvom mentorica Veronike Antal Horvat, Ivane Lajoš Brkić i Dragane Đurić, učiteljica informatike, učenici su se naše škole pokazali vrlo uspješnima na Županijskome natjecanju iz informatike, održanome 15. veljače 2019. u Domu tehnike i Prirodoslovnoj gimnaziji u Osijeku. Najbolji je informatičar Marko Košević, učenik 5. razreda, koji je osvojio drugo mjesto!

Osim Koševića, u kategoriji digitalnih kompetencija (za učenike petih i šestih razreda), sudjelovali su i petaši Letica Parat (6. mjesto), Marko Drlje (9. mjesto), Aleksandar Radanović (11. mjesto) i Paola Krnjajić (15. mjesto). Učenik 6. razreda, Jan Bekić, zauzeo je 9. mjesto.

Jedini naš predstavnik u kategoriji osnova informatike (za učenike sedmih i osmih razreda) bio je osmaš Antonio Mehmedović (17. mjesto).

Ukupno, na ovogodišnjem je natjecanju sudjelovalo stotinu učenika u četiri kategorije: LOGO, Primjena algoritama, Digitalne kompetencije i Osnove informatike. Organizatori se slažu da je vidljiv napredak u broju zainteresiranosti škola i učenika.

Jako smo sretni, zadovoljni i ponosni na svoje učenike! Nagodinu se nadamo još boljim rezultatima, zaključila je mentorica Antal Horvat.