ZAPOSLENICI OŠ DARDA PROSLAVILI SVJETSKI DAN UČITELJA

Autor: Veronika Antal Horvat, 8. 10. 2017.

Izlet s pogledom i zajednički ručak

Učenici dobili produženi vikend

Druženjem, izletom i svečanim ručkom, u organizaciji ravnatelja Janoša Bonija, koji je i svima čestitao, zaposlenici Osnovne škole Darda proslavili su Svjetski dan učitelja. Bila je to još jedna prigoda da se naglasi važnost rada svih učitelja, nastavnika i zaposlenika u školi. Zadovoljni su bili i učenici, jer su nenastavnim danom (6. listopada 2017.) dobili produženi vikend.

Izlet po Baranji, turističkim autobusom agencije Robert line i u pratnji vodiča Fabijana Marinovića, započeo je u Parku prirode Kopački rit, predavanjem i gledanjem dokumentarnoga filma o flori i fauni, multimedijalnom izložbom te šetnjom atraktivnim drvenim mostovima, kroz trsku i močvaru.

Nastavljen je kod veličanstvenoga, 26 i pol metara visokoga spomenika, popularne Julke, u sastavu Memorijalnoga kompleksa Batinska bitka. Kako se nalazi na uzvisini Gradac, vidik je predivan – pitoreskna Batina, jedino baranjsko mjesto uz moćni Dunav, vojvođanska ravnica te most koji spaja Bačku i Baranju. Svima je prijala i kava s pogledom, u tamnošnjem cafe baru Barique.

Druženje izletnika završilo je zajedničkom fotografijom ispred Rimokatoličke crkve Našašća Sv. Križa, na početku Katoličkoga surduka u Zmajevcu, te ručkom u restoranu Vinarije Josić.

Kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji.