Učenici za Azil

Autor: Branko Benko, 24. 5. 2012.

Učenici OŠ Darde i ove su se godine odazvali u velikom broju te prikupili hranu i ostale potrepštine za  Azil za napuštene životinje u Nemetinu.

Učenici OŠ Darde i ove su se godine odazvali u velikom broju akciji prikupljanja hrane i ostalih potrepština Azilu za napuštene životinje u Nemetinu.

Ove školske godine, kao i prijašnjih godina, sudjelovali smo u skupljanju donacija za kupnjiu hrane potrebne Azilu u Nemetinu. Akciju je pokrenula knjižničarka Nataša Mesić Muharemi, a odazvao joj se veliki broj učenika i nastavnika. Posebno treba izdvojiti 1.b, 3.a i 5.c razred koji su prikupili najviše novaca. Mnogi su učenici, osim novaca, donijeli i stare prekrivače, deke, kapute, ali i hranu. Ukupno je skupljeno 721,00 kuna te je kupljeno 153 kg hrane za pse.

U Azilu su nas s veseljem dočekali jer im je, kako kaže jedna od brojnih volonterki Ružica, hrana jako potrebna. U Azilu se trenutno nalazi između 180 i 200 pasa. Točan nam broj nisu znali reći, jer je mnogo pasa kojima treba stalna njega (štenad i bolesni psi) u domovima kod volontera kako bi se o njima mogli brinuti. Azil za napuštene pse jedan je od samo četiri azila u Republici Hrvatskoj u kojemu se psi ne eutanaziraju, već im se nastoji pronaći novi dom.

Najviše nas je raznježio pas koji se nalazi u plastičnoj kadici, jer ne može hodati jer je stradao u prometnoj nesreći. Voli biti blizu ulaza kako bi sve vidio što se događa i jedva čeka da ga se pomazi. Nadamo se da za njega dolaze sretni dani, jer se uskoro sprema u Beograd na operaciju!

S obećanjem da ćemo i sljedeće godine opet organizirati akciju za prikupljanje hrane, oprostili smo se od stanovnika Azila i zaželjeli im da što prije nađu svoj dom.