ŠESTAŠI I OSMAŠICE IZVRSNI NA DRŽAVNOJ SMOTRI BIOSIGURNOSTI I BIOZAŠTITE U VARAŽDINU

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 3. 5. 2024.

Patrik i Hrvoje, uz Vinkovčane i Osječane, brane hrvatske boje u Sarajevu!

Patrik Šandor Horvat i Hrvoje Barišić, imaju izvrstan rad na temu Što kriju naši elektronički uređaji - mobilni uređaji kao inkubatori zaraze, pod mentorstvom nastavnice Andreje Dorić * Nikolina Stojaković i Ana Rajković s radom Vektori kao prijenosnici bolesti u RH-u dobile pohvale za znanje i prezentaciju

Državno stručno povjerenstvo Biosigurnosti i biozaštite odlučilo je da učenici šestoga razreda OŠ Darda, Patrik Šandor Horvat i Hrvoje Barišić, imaju izvrstan rad na temu Što kriju naši elektronički uređaji - mobilni uređaji kao inkubatori zaraze pod mentorstvom nastavnice Andreje Dorić i da će predstavljati (uz učenike OŠ Ivan Mažuranić, Vinkovci i OŠ Sveta Ana, Osijek) Republiku Hrvatsku na međunarodnome natjecanju u Sarajevu od 12. do 14. lipnja 2024.

Na državnoj smotri u Varaždinu, od 24. do 26. svibnja 2024., sudjelovale su i naše učenice Nikolina Stojaković i Ana Rajković koje su u kategoriji osmih razreda s radom Vektori kao prijenosnici bolesti u RH-u dobile sve pohvale stručnoga povjerenstva za znanje i prezentaciju.

Ondje su sudjelovali najbolji istraživački radovi iz područja Biosigurnosti i biozaštite koji su na međužupanijskim natjecanjima svojih regija (Istok, središnja Hrvatska i primorska Hrvatska) ostvarili najbolje rezultate. Konkurencija je bila zaista jaka jer su svi istraživački radovi bili iznimno kvalitetni, a učenici odlično pripremljeni. Domaćini su se pobrinuli da osim službenog dijela i natjecanja imamo i slobodnoga vremena za upoznavanje ljepota varaždinskoga kraja pa smo posjetili Entomološki muzej i Muzej anđela u Varaždinu te OPG Pocedulić - varaždinsku kuću heljde i OPG Marija Cafuk koja proizvodi autohtone sorte varaždinskoga zelja. Učenici su se zabavili, ali i mnogo toga naučili te stekli nova prijateljstva.

Veselimo se odlasku u Sarajevo gdje ćemo ponosno predstavljati našu OŠ Darda!

Andreja Dorić