OSNOVNA ŠKOLA DARDA OBILJEŽILA JE I OVE GODINE ERASMUS DANE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 13. 10. 2023.

Erasmus dani u OŠ Darda

Učitelji koji sudjeluju u Erasmus + projektima održali su aktivnosti koje populariziraju znanost, potiču iskustvo učenja cijelim mozgom te pozivaju na sudjelovanje u europskim projektima.

Učitelji koji sudjeluju u projektu Fun and engaging STEM activities for tomorrows's world kojemu je tema podučavanje STEM predmeta na zabavni način održali su za učenike nižih razreda prezentaciju kemijskih pokusa. Pokusi u kojima tekućina mijenja boju, elektricitet ili puhanje balona pomoću sode i octa izazvali su veliko čuđenje i oduševljenje učenika, a posebno im se svidjelo gledanje kroz mikroskop.
Za učenike viših razreda održana je radionica izrade bajt narukvice te su učenici, osim što su ponovili znanje iz informatike, izradili narukvicu koja prikazuje njihov datum rođenja.
S obzirom da se od ove školske godine provodi projekt Kreativnošću, novim tehnologijama i bez stresa do motivacije i uspjeha kojemu je cilj poboljšati motivaciju za učenje i atmosferu u školi, učenicima su demonstrirane brain gym vježbe za bolju koncentraciju i učenje.
Na ovaj način, kratkim demonstracijama i aktivnostima prikazali smo kakve sve zanimljive aktivnosti provodimo i zainteresirali učenike za sudjelovanje u Erasmus + projektima.