UČENICI OŠ DARDA UKLJUČILI SU SE U AKCIJU „BUDI MI PRIJATELJ“

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 17. 11. 2020.

Dobro je činiti dobro

Hvala svim učenicima i nastavnicima škole koji su nesebično darovali djeci u SOS Dječjem selu Ladimirevci više od 100 čokolada i tako im uljepšali nadolazeće blagdane. Uvijek je divan osjećaj imati ispunjeno srce i dušu dobrim djelima!

Mladi Crvenog križa Darda uključili su se u Humanitarnu akciju „ Budi mi prijatelj“ u kojoj se prikupljaju čokolade za djecu iz SOS Dječjeg sela Ladimirevci pod sloganom „ Pokloni čokoladu- pokloni osmijeh“. OŠ Darda rado se odaziva svim humanitarnim akcijama koje provode mladi ODCK Darda i tako razvija duh solidarnosti od „malih nogu“. SOS Dječje selo Ladimirevci skrbi o djeci bez roditelja, napuštenoj djeci ili djeci čije se obitelji ne mogu brinuti za njih. Pruža im mogućnost da izgrade trajne odnose unutar obitelji. Obiteljski pristup u SOS Dječjem selu počiva na četiri načela: svako dijete treba majku i odrasta s braćom i sestrama u vlastitom domu u sigurnomu seoskom okruženju. Inače, prvo SOS Dječje selo osnovao je Hermann Gmeiner u mjestu Imst u Austriji 1949. godine. Potpuno se posvetio pomaganju nezbrinutoj djeci – djeci koja su u Drugomu svjetskom ratu izgubila dom, sigurnost i obitelj.

Andreja Dorić, voditeljica podmlatka CK u OŠ Darda

« Studeni 2020 »