DARĐANIMA „PAX ET BONUM“

Autor: Veronika Antal Horvat, 30. 12. 2016.

Međugeneracijski Ansambl CroArte iz Darde održao je Božićni koncert „PAX ET BONUM“ i sa svojim gostujućim glazbenim prijateljima nahranio srca i duše brojnih posjetitelja u Domu kulture u Dardi. Među tim prijateljima bili su i Muško pjevačko društvo „BelAmi“ iz Belišća, Ana Stanković, pijanistica iz Bizovca, Tamburaški sastav „Traženi“ iz Valpova, Mirko Bašić, tamburaški voditelj iz Osijeka te naše mlade domaće uzdanice, dječji zborovi OŠ Darda: Dardians, Mecoši, Simpići i Angelčeki. Koncert potpisuje maestra Aleksandra Čeliković Cvidrak, zborovođa svih navedenih ansambala i vokalna solistica. Stotinjak raznovrsnih izvođača na pozornici funkcionirali su kao jedan, odašiljali su ljubav, poštovanje, međureligijski i međunacionalni duh zajedništva.

A poruka je bila jasna i doprla je do svakog posjetitelja: taj božićni duh koji sada vlada, neka potraje kroz cijelu godinu!

Koncert je bio i humanitaran, jer dobrovoljni prilog posjetitelja namijenjen je Caritasu Župe sv. Ivana Krstitelja iz Darde i brojnim obiteljima u potrebi.