OBAVIJEST ZA RODITELJE BUDUĆIH PRVAŠIĆA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 19. 3. 2024.

Sistematski pregledi djeteta prije upisa u 1.razred osnovne škole.

Djeca koja su obveznici upisa u osnovnu školu školske godine 2024./2025. rođena su u razdoblju od 01.04.2017. do 31.03.2018.godine.

Pregled školskog liječnika uključuje cjelovit somatski pregled te utvrđivanje psihomotornog razvoja, socijalne i emocionalne zrelosti, također mjerimo visinu i težinu, opseg struka, krvni tlak i puls te provjeravamo vid.

Naručivanje na liječnički pregled se vrši preko aplikacije Terminko (https://www.terminko.hr).

Za sve dodatne informacije možete se javiti na e -mail : zz-skolska-medicina-09-bm@zzjzosijek.hr  ili na broj telefona  031/705-173.

Termine ćemo otvarati postupno, kako biste na vrijeme obavili pregled.

Za dodatne informacija kliknite na Više!

Na Terminku:

Birate uslugu: upis u prvi razred osnovne škole

Upišete školu kojoj dijete pripada i rezervirate termin, ukoliko ga nema, ostavite svoj e-mail i biti ćete obaviješteni čim se otvore novi  termini, ljubazno Vas molimo da pričekate koji dan dok ne otvorimo nove termine.

Laboratorijske pretrage :

Prije liječničkog pregleda potrebno je izvaditi krv i urin u nadležnom laboratoriju, 5 dana prije termina  pregleda.( dijete treba biti natašte, urin ponijeti u bočici na vađenje krvi)

E uputnicu ćemo izdati nakon vašeg naručivanja na pregled na Terminku  te će ista biti u laboratoriju.

Nalaz ne morate podizati.

Ostala dokumentacija: Ponijeti potvrdu o stanju zubi od stomatologa – ZUBNA PUTOVNICA, ponijeti zdravstvenu iskaznicu i cjepnu knjižicu,

Donijeti izvod iz zdravstvenog kartona djeteta( zatražiti od izabranog liječnika,pedijatra gdje se dijete liječi)

Donijeti ostalu zdravstvenu dokumentaciju ( ako ju dijete ima)-hospitalizacije, kronične bolesti…

Nakon obavljenog pregleda ukoliko je dijete zdravo cijepit će se protiv dječje paralize te ospica,rubeole i zaušnjaka(IPV+MPR)