ČETVRTAŠ BOJAN DAMJANOVIĆ IMAO JE SVOJU PRVU LIKOVNU IZLOŽBU!

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 10. 3. 2022.

Predstavio se predivnim minijaturama od plastelina i glinamola

Uz svesrdnu pomoć svoje obitelji i učiteljice Biljane Kodžoman, Bojan je Damjanović, učenik 4.a razreda, imao svoju prvu umjetničku izložbu! Izrađuje predivne minijaturne figurice od plastelina i glinamola!

Bojan najviše voli izrađivati traktore, biljke i likove iz crtića, naglasila je organizatorica izložbe Nataša Mesić Muharemi, na svečanome otvorenju u holu OŠ Darda, 9. ožujka 2022. Omiljene su mu boje crvena, zelena i žuta jer su to najčešće boje traktora, koje jako voli i poznaje. Na njima se vide i detalji poput, primjerice, dodataka za gume, kako traktor ne bi zaglibio u blatu, ili, pak, prikolice u kojoj se nalazi domaća životinja. Isto tako, u najsitnijim potankostima, prikazane su i različite domaće i divlje životinje, ali i ljudske figurice, bilo da se radi o čovjeku koji trimerom kosi travu ili, pak, liku iz popularne serije. Prikazuje i likove iz crtića, poput Spužve Boba Skockanoga, WALL-E, A je to! i mnogih drugih.

Figurice izrađuje još od vrtića, a plastelin mu kupuju roditelji ili ga dobije od osječkoga Dječjeg kreativnog centra „Dokkica“, u kojemu više od godinu dana pohađa radionice. I sve što napravi – čuva. Kad odraste, želi biti vozač traktora ili kipar jer to, kaže, ide jedno s drugim. Sretno, Bojane!

« Ožujak 2024 »