OŠ DARDA DRUGU GODINU SUDJELUJE U NACIONALNOME PROJEKTU BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 9. 2. 2022.

Odgovorno ponašanje u pandemiji korona virusa

Vjerujemo da je znanje moć i da se znanjem možemo uspješno boriti protiv svih ugroza pa i ove pandemijske ugroze, istaknula je nastavnica Dorić.

Izbijanjem pandemije virusa SARS-CoV-2, uočena je važnost dodatne edukacije učenika o navedenome problemu i stoga se učenici OŠ Darda educiraju na satima redovne nastave i izvannastave aktivnosti, pod vodstvom nastavnica biologije Andreje Dorić i Ane Petrošević.

Naši su učenici kreativni i svoje su ideje realizirali vrlo uspješno uz mentorstvo nastavnice Andreje Dorić i knjižničarke Nataše Mesić Muharemi, a samo dio uradaka možete pronaći na poveznici.....Vjerujemo da je znanje moć i da se znanjem možemo uspješno boriti protiv svih ugroza pa i ove pandemijske ugroze.

Glavni su ciljevi projekta upoznavanje učenika s važnošću stručnoga, znanstvenoga, globalnoga i osobnoga pristupa u sprječavanju širenja zaraznih bolesti; upoznavanje s opasnim uzročnicima i njihovim načinom djelovanja; usvajanje odgovornoga ponašanja prema vlastitome i tuđem zdravlju u školi, obiteljskome domu, društvu i okolišu; analiziranje potencijalnih opasnosti biougroze i načina prevencije; osposobljavanje učenika za prosuđivanje i vrednovanje informacija u javnome medijskome prostoru; popularizacija znanosti i istraživanja u STEM području kroz učenički istraživački rad; razvijanje interesa za znanost i istraživanje; razvijanje suradničkoga odnosa među učenicima te učenicima i mentorima; razvijanje i usavršavanje digitalnih kompetencija kroz izradu digitalnih video i audiomaterijala te poticanje komunikacijskih i prezentacijskih vještina.

Kako biste što više naučili o biosigurnosti i biozaštiti, zaigrajte igrice i kvizove, proučite informacije, naučite kako se odgovorno ponašati i još mnogo toga! Uz igru se lakše uči!

A. Dorić