U POVODU DANA SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOGA RATA I DANA SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 19. 11. 2021.

Učenici i učitelji upalili lampione u Vukovarskoj ulici

Paljenjem lampiona u Vukovarskoj ulici, učenici i učitelji Osnovne škole Darda i ove su godine odali dužnu počast svima koji su dali svoj obol za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne, nezavisne, suverene i demokratske države.

Trideseta je godišnjica stradanja Vukovara i Škabrnje pa će se diljem Lijepe Naše obilježiti Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Vukovar je proglašen mjestom posebnoga domovinskog pijeteta i ima posebno važnu ulogu u hrvatskoj povijesti uspostave samostalne, nezavisne, suverene i demokratske države. Predstavlja simbol otpora, žrtve, pobjede i zajedništva, odnosno obrane državnoga suvereniteta i teritorijalnog integriteta Republike Hrvatske u Domovinskome ratu.

Foto: T. Jozin, J.Boni