> Projekti  > eTwinning

ETWINNING PROJEKT

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 31. 3. 2022.

Pokusi su nova fora je baš fora

Drugu godinu eTwinning projekt "Pokusi su nova fora"

Projekt je započeo 8.11. 2021. na Dan izumitelja. Temelj ovog projekta je suradnja i inovativnost u svrhu razmjene iskustava dobre prakse. Izvodeći praktične radove na različitim mjestima, u različito vrijeme i s različitim materijalima učenici će usvajati jednostavna i složena znanja na njima zanimljiv način.

Upoznavat će zakonitosti prirode u okolišu koji ih okružuje, učiti kako vlastitim angažmanom doći do rješenja problema. Želimo potaknuti djecu na ljubav prema prirodnim znanostima i na razvijanje i ostvarenje dječjih znanstvenih potencijala.

Prije svega projektom se želi:

1. Podići razinu interesa učenika za prirodnim znanostima (STEM područje)

2. Razvijati učiteljske kompetencije i vještine poučavanja znanosti kod djece mlađe školske dobi

3. Stvarati i razvijati bazu raznih didaktičkih materijala vezanih uz pokuse i poučavanje znanosti u ranijoj dječjoj dobi

4. Korištenje inovativnih metoda učenja i poučavanja

Ovo sve nabrojano provodi se na nastavi prirodnih predmeta u našoj školi, ali nove ideje učenika i nastavnika su uvijek izazov i dobro došle. Učenici vole ovakvu nastavu i rado osmišljavaju svoje istraživačke radove. Prezentiranjem radova rade ujedno i na svom samopouzdanju što je jako važno. Nastavnica Andreja Dorić odlučila je ove godine sudjelovati u  projektu sa šestim razredima ( isti oni učenici koji su prošle godine sudjelovali kao mali petaši). Sada su već vrsni znalci pa su dobili zadatak Zimskog izazova, a pokuse možete pročitati u prilogu i provesti ih sa svojim učenicima. Sretno!

Priloženi dokumenti:
Radni_materijali__Pokusi_su_nova_fora.docx (984.57 KB)