> Projekti  > eTwinning

ETWINNING PROJEKT

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 26. 5. 2022.

Upoznaj svoje sugrađane

Ove je školske godine Podružnica Hrvatske udruge školskih knjižničara Osječko-baranjske županije započela novi projekt, pod nazivom Upoznaj svoje sugrađane!, a voditeljice projekta su Ksenija Kesegi-Krstin, Ugostiteljsko-turistička škola i Nataša Mesić Muharemi, Osnovna škola Darda.

U našoj školi u projektu sudjeluju Mladi povjesničari, Nika, Anai, Hana, Renato i Filip, te učiteljica Sanela Toša-Ljubičić i knjižničarka Nataša Mesić Muharemi. Osoba koju su odlučili predstaviti je Davorin Taslidžić, povjesničar i autor mnogih knjiga o povijesti Baranje.

Ciljevi su projekta istraživanje i razvijanje kritičkog odnosa prema zavičajnoj, kulturnoj produkciji i osnaživanje i povezivanje školskih knjižničara Osječko-baranjske županije. Ovim se projektom želi razvijati osjećaj pripadnosti i prepoznatljivosti u hrvatskom i europskom  prostoru, razvijati komunikacijske i socijalne vještine, njegovati zavičajnost, promicati čitanja radi uživanja, obogatiti rječnički fond te potaknuti kreativno izražavanje.

U projektu sudjeluju školski knjižničari osnovnih i srednjih škola, te učeničkih domova s područja Osječko-baranjske županije. Započeo je u listopadu 2021. te traje do lipnja 2022. godine. Projekt se provodi na eTwinning portalu i okuplja tridesetak knjižničara i nastavnika iz 15 škola.

U projektu sudionici izabiru jednu osobu (sugrađanina) iz svoga mjesta/grada za koju smatraju da ju je važno predstaviti drugima.

Učenici su sudjelovali u projektnim aktivnostima te su kreirali logotip, poster, intervjuirali svoga sugrađanina te sudjelovali u kreativniom radionicama.

Kao rezultat projekta napravljena je mrežna stranica na kojoj se mogu vidjeti svi radovi koje smo napravili.

Postanak Osmanskog carstva

Turski most u Dardi

Intervju

Da sw u projektu radilo kvalitetno, dokaz je i nacionalna oznaka kvalitete koju su dobili učiteljica Sanela Toša Ljubičić i učenici.