> Projekti  > Erasmus +

ZBOG KORONAVIRUSA, ERASMUS+ OŠ DARDA PRODUŽEN ZA GODINU DANA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 15. 6. 2021.

O kulturnim raznolikostima samo virtualno, nažalost

Svima im je najveća želja da sljedeće školske godine provedu projekt kako su ga i zamislili - gostoprimstvom u svojoj sredini * Dotad će jedni drugima slati poruke podrške tijekom ove izvanredne situacije, koja je zadesila cijeli svijet

Zbog pandemije koronavirusa i bolesti Covid-19, kojima su onemogućena kretanja i putovanja, dvogodišnji Erasmus+ projekt OŠ Darda Diversity and Culture make Union (2019.-2021.) produžen je do kraja kolovoza sljedeće godine. Već nakon prve mobilnosti, održane u našoj školi u listopadu 2019., sve su aktivnosti preseljene u virtualni svijet.

Posljednjeg dana svibnja, u povodu Dana Europe i Svjetskoga dana kulturne raznolikosti, sve su škole provele Kahoot kviz o poznavanju država okupljenih u projektu. Svaki je partner poslao petnaest pitanja o zanimljivostima iz svoje države, kako bi se učenici mogli pripremiti. Održan u je u školi, online i uživo. Ukupni je pobjednik škola iz Latvije, a pobjednica u našoj školi je Lana, učenica 6. razreda.

Ako i vi želite provjeriti svoje znanje o kulturama Latvije, Španjolske, Cipra, Portugala i Italije, odigrajte kviz!

S obzirom na to da je projekt produžen za godinu dana, dodali smo neke aktivnosti, kazala je glavna koordinatorica Nataša Mesić Muharemi: Budući da se tijekom travnja i svibnja obilježava nekoliko datuma povezanih s Europskom unijom i njenom kulturnom šarolikošću, i mi smo povodom Međunarodnoga dana plesa organizirali virtualni susret na platformi Teams. Svi su se predstavili svojim nacionalnim plesom i njegovim karakterističnim obilježjima.

Za Božić su izrađivali online božićne čestitke. Interaktivnim fotografijama međusobno su si poslali pregršt dobrih želja te upoznali nacionalne božićne običaje i kuhinje.

A ako želite naučiti poneku riječ iz jezika naših partnera, može vam pomoći rječnik.

Napravilo se pomoću platforme Padlet

Svima im je najveća želja da sljedeće školske godine provedu projekt kako su ga i zamislili - gostoprimstvom u svojoj sredini. Dotad će učenici i nastavnici, na platformi Padlet, jedni drugima slati poruke podrške tijekom ove svjetske izvanredne situacije.