OKRUGLI STOL: SLOBODA KRETANJA U OBRAZOVANJU

Autor: Administrator , 19. 11. 2018.

Mladi su slabo informirani o Erasmus projektima

U petak,  9. studenoga 2018. godine, u Velikoj vijećnici Grada Beloga Manastira, održan je Okrugli stol na temu "Sloboda kretanja u obrazovanju". Jedna jee to od aktivnosti u sklopu drugoga edukacijskoga ciklusa projekta "EU Baranja", koji LAG Baranja provodi od travnja 2018. Financiran je sredstvima Ministarstva vanjskih i europskih poslova, kroz područje informiranja o Europskoj uniji.

Govornici su bili Brigita Ivoševac, u ime Informacijskoga centra Europe Direct Osijek / JU ŽRA OBŽ, Sunčica Oberman Peterka, u ime Ekonomskoga fakulteta u Osijeku, Andreja Dorić, u ime Osnovne škole Darda, Senata Majić, u ime Udruge za rad s mladima Breza, i Emilija Antonija Jović, u ime Agencije lokalne demokracije - Infocentra za mlade Info Fora iz Tenje.

Svi prezenteri iznijeli su svoja pozitivna iskustva u projektima koje su proveli i pozvali mlade, nazočne na predavanju, da iskoriste sve mogućnosti koje pruža Erasmus. Andreja Dorić ponosno je prezentirala sva tri projekta koja se provode u OŠ Darda i istaknula pozitivna iskustva učenika, učitelja i škole, ali i veliki trud svih sudionika koji je uložen u projekte. Naša je škola istaknuta kao primjer kako se ide u korak s izazovima koje nameće Europa i mobilnost u obrazovanju.

Zaključeno je da je jako malo mladih koji su informirani o prednostima i pogodnostima programa Erasmusa te da je takva događanja potrebno i dalje organizirati.

Andreja Dorić, članica  Erasmus+ tima OŠ Darda

« Ožujak 2024 »