ATRAKTIVNA NOĆ KNJIGE U KNJIŽNICI: ZVJEZDANI RATOVI - NEKA SILA BUDE S VAMA!

Autor: Veronika Antal Horvat, 25. 4. 2018.

Fanove posjetile zvijezde Star Wars Hrvatska!

Povodom Noći knjige, 23. travnja 2018. godine, knjižničarka Nataša Mesić Muharemi u školskoj je knjižnici organizirala druženje na temu Ratova zvijezda. Učenici su se uključivali u crtaonice, igraonice, interaktivno predavanje, debatu i ostale prigodne programe, tako da je Noć svima ostala u lijepome sjećanju.

Vrhunac programa i prava poslastica za sve fanove Ratova zvijezda bilo je gostovanje članova udruge Star Wars Hrvatska, koji su došli u svojim kostimima, izveli performans te pokazali puno strpljenja u druženju i fotografiranju s učenicima, njihovim roditeljima i učiteljima. Sudjelovali su, također, i u debati Je li bolje čitati knjigu ili gledati film?, koju su vodili Mia Martinko i Robert Boni iz Udruge Đola Darda. U tijesnoj je borbi, gotovo nevjerojatno, ipak pobijedila knjiga!

Kakva bi to priča o Ratovima zvijezda bila, a da se ne uništi Zvijezda smrti!? Bila je pripremljena u obliku piñate te su ju učenici s velikim zadovoljstvom razbili štapom i zasladili se njezinim sadržajem. O Tamnoj strani Sile i glavnim negativcima Star Wars franšize govorila je i učiteljica povijesti Sanela Toša Ljubičić. Bila je prerušena u Darth Vadera i pripremila je vrlo atraktivnu prezentaciju.

Svi su sudionici i posjetitelji razgledali i izložbu radova učenika i učitelja Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek na temu Ratova zvijezda, dok je Manuela Vida, učenica drugoga razreda, proglašena pobjednicom školskoga likovnoga natječaja na temu budućnosti knjige, za što je nagrađena prigodnim poklonom.

U crtaonici su učenici, pak, crtali likove iz popularnoga filposma, mlađi su se zabavili bojanjem, a spretniji su izrađivali uši za glavu, kao što ih ima Yoda, odnosno izrezivali pahuljice u obliku popularnih likova. Osim toga, Ubaci avion u Zvijezdu smrti, Sruši Stormtroopere i Prenesi balon na lightsaberu bile su im najpopularnije igre.

Ostale slike pogledajte u našoj foto-galeriji.

Nataša Mesić Muharemi

« Ožujak 2024 »