U POVODU SVJETSKOGA DANA GLAZBE, ODRŽAN 2. ĐOLAFEST

Autor: Veronika Antal Horvat, 6. 7. 2017.

Anamarija Buljubašić – dvostruka pobjednica!

Najmlađe pobjednice – Anai Erdeg (komisija) i Vanessa Ament (publika) * U revijalnome su dijelu nastupili učenici iz Retfale, Čeminca i Darđanka Jelena Mirković

U dvorani Doma kulture, u povodu Svjetskoga dana glazbe, 21. lipnja 2017. održan je drugi po redu Đolafest. Svi su učenici dobili zahvalnice i diplome za sudjelovanje, a pobjednici i nagrade (slušalice). Učenica Anamarija Buljubašić dvostruka je pobjednica u starijoj kategoriji. Anai Erdeg osvojila je prvo mjesto glasovima stručne komisije u mlađoj kategoriji, a Vanessa Ament prvo mjesto glasovima publike.

Nastupilo je desetero učenika naše škole. Natjecali su se u dvije kategorije, mlađoj (od 1. do 4. razreda) i starijoj (od 5. do 8. razreda.). U mlađoj su kategoriji nastupali Anai Erdeg, 3.c, Marko Trusk, 3.b, Filip Novaković, 3.c i Vanessa Ament, 4.

U starijoj su kategoriji pjevali Anamarija Buljubašić, 7. r., Veronika Krajnović, 5. r., Luka Malović, 5. r., Marija Mandić, 7. r., Gabrijela Kanjo, 8. r. i Dejana Dokić, 7. r.

Nakon izvedbe natjecateljskih pjesama, stručna su komisija i publika glasovanjem birali svoga favorita. Za to vrijeme, u revijalnome dijelu, nastupali su učenici OŠ Retfala (Lana Šalić, Ira Ivezić i Ana Sablić), OŠ Čeminac (Lana Tisai) i naša bivša učenica Jelena Mirković.

U stručnoj, prosudbenoj komisiji bili su radijski voditelj Robert Repić, profesorica glazbene kulture Alma Mance te ravnatelj OŠ Antuna Mihanovića Josip Mandurić.

Biljana Kodžoman