ERASMUS+: DORIĆ I MESIĆ MUHAREMI IZVJESTILE O AKTIVNOSTIMA U GRČKOJ I POLJSKOJ

Autor: Veronika Antal Horvat, 20. 1. 2017.

U travnju 2017. domaćin je naša škola!

Razviti osnovne učeničke pismene i matematičke vještine pomoću multidisciplinarnih i interdisciplinarnih metoda, koristeći učeničke umjetničke vještine i njihovu prirodnu potrebu za znanjem u procesu poučavanja i učenja, te promovirati svoju vlastitu kulturu, baštinu i regionalna obilježja kroz međunarodne radionice i javne događaje glavni su ciljevi međunarodnoga projekta Erasmus+, u kojemu sudjeluje i naša škola.

O aktivnostima u Prvoj osnovnoj školi u grčkome Schimatariju Učiteljsko je vijeće Osnovne škole Darda, 13. siječnja 2017., izvjestila Andreja Dorić, prof. biologije i kemije i jedna od voditeljica projekta, dok je o pripremnim aktivnostima projekta, održanima u Srednjoj školi Jana Twardowskoga u poljskome Rozogachu, izvjestila Nataša Mesić Muharemi, dipl. knjižničarka i koordinatorica i međunarodna administratorica projekta.

Ciljevi prve međunarodne radionice, u Grčkoj, od 21. do 28. studenoga 2016., bili su steći znanja o grčkome teatru, glazbi i umjetnosti, kao i upoznati grčku civilizaciju, tradiciju i običaje. U radionici su sudjelovali ravnatelj Janoš Boni, kolegica Nataša Mesić Muharemi i ja te šestero naših učenika - Lucija Alilović, Petra Drgalić, Sara Janković, Tin Janoš, Gustav Kujundžić i Anela Považanj. Bilo je to predivno iskustvo, koje preporučujemo svima, kazala je Dorić.

Izvješće Grčka

Višestruke su koristi Erasmus+ KA2 projekta Kroz umjetničke sposobnosti do razvijenih osnovnih vještina, i za učenike i za učitelje, zaključila je Mesić Muharemi, dodajući da je to i zaključak svih administratora projekta, koji su se sastali u Poljskoj, 17.-21. listopada 2016.

Izvješće Poljska

Ravnatelj Boni na kraju je kazao kako će škola dati sve od sebe kako bi se škola, Darda i Baranja u što ljepšem svjetlu predstavile gostima iz Slovenije, Poljske i Grčke, u travnju 2017.

« Ožujak 2024 »