NA MEĐUŽUPANIJSKOME NATJECANJU MLADIH HRVATSKOGA CRVENOGA KRIŽA

Autor: Branka Horvat, 25. 4. 2012.

Izvrsno treće mjesto!

U subotu, 21. travnja 2012., u OŠ Ivane Brlić Mažuranić u Orahovici, održano je međužupanijsko natjecanje Mladeži Hrvatskoga Crvenoga križa. Naša je škola osvojila treće mjesto!

Na natjecanju je sudjelovalo 17 ekipa osnovnih i srednjih škola s područja Osječko-baranjske i Virovitičko-podravske županije. Natjecale su se u dvije kategorije, podmladak (devet ekipa osnovnih škola) i mladi (osam ekipa srednjih škola). Provjeravalo se znanje o pokretu Crvenoga križa, međunarodnome humanitarnome pravu, ljudskim pravima i pružanju prve pomoći. Nakon dvosatne provjere znanja, uslijedilo je proglašenje rezultata.

Uvijek se krene od najgorih, pa kad ne čujete ime svoje ekipe do proglašenja trećega mjesta, srce jače lupa. Ove je godine neizvjesnost tu i stala, jer je pehar za treće osvojeno mjesto pripao upravo nama! Možda je već fraza, ali za mene su oni najbolji, jer nije mala stvar izboriti pehar u takvoj konkurenciji velikih gradova (Orahovica, Đakovo, Donji Miholjac, Osijek, Slatina...).

Mi smo sportskoga duha pa čestitamo pobjednicima iz Slatine i drugoplasiranoj školi „Tin Ujević“ iz Osijeka!

Autobusom ispunjenim smijehom i veselim licima vratili smo se u Dardu, spremni za nove izazove i uspjehe, koje ćemo pokazati već dogodine!

Bravo za Filipa, Adrijana, Noaha, Doru, Anju i Marka!!!!

Andreja Dorić, voditeljica Crvenoga križa Osnovne škole Darda