ODLIČNA SURADNJA DARĐANSKOGA CRVENOGA KRIŽA I OŠ DARDA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 21. 6. 2022.

Zajedno učimo i stvaramo, bolju budućnost gradimo

Zajedno učimo i stvaramo, bolju budućnost gradimo projekt je u koji se OŠ Darda uključila na poziv ODCK-a Darda. Cilj im je zajednički provoditi ekološke i znanstvene radionice te predavanja kako bi učenici osvijestili da ulaganjem u znanje ulažu u bolju budućnost.

Tijekom godine učenici šestih i osmih razreda s nastavnicom Andrejom Dorić odradili su teme o zaštiti voda i zaštiti prirode u Republici Hrvatskoj. Obilježili su, predavanjem i radionicama, i Svjetski dan ekologije, Svjetski dan voda, Dan planeta Zemlje, Međunarodni dan bioraznolikosti.

Učenici uvijek s radošću i velikim zanimanjem pristupaju takvim neobveznim, ali zanimljivim sadržajima, a kao nagradu za sve odrađeno 18. lipnja 2022. išli smo na izlet u Kopački rit. Hvala ODCK-u Darda, a posebno Josipu Sklizoviću i ravnatelju Ivanu Hodaku te svim ostalim zaposlenicima i volonterima, s kojima smo uvijek odlično surađivali. Veselimo se i svim budućim projektima, zaključila je Andreja Dorić, voditeljica Crvenoga križa OŠ Darda.

U fotogaleriji možete pogledati mali dio našeg prekrasnog posjeta Parku prirode Kopački rit.

B. Horvat