NA DRŽAVNOME PRVENSTVU OSNOVNIH ŠKOLA U RUKOMETU NAŠE ŠESTE!

Autor: Veronika Antal Horvat, 27. 4. 2018.

U Poreču borbeno i dramatično!

Biti jedna od šest najboljih rukometnih ekipa u Hrvatskoj i predstavljati regiju Istok na Državnome prvenstvu u Poreču, 22.-24. travnja 2018., u organizaciji Školskoga športskoga saveza za osnovne škole, veliki je uspjeh naših djevojčica i njihovoga trenera Nenada Čačića! Ukupno se, u raznim sportovima, natjecalo 680 učenika pa je time rezultat još značajniji i slađi.

Golmanice su bile Lucija Bibić i Sandra Gavrić, pivotice Tamara Gavrić i Nikol Kremer, dok su vanjsku liniju držale Jana Kovač, Morena Pavlić i Iva Prćić. U sredini su dominirale Petra Dorušak i Ema Lazar, a na krilima su igrale Teodora Jerenić, Veronika Krajnović, Nicolle Ribarić i Tea Pongračić.

Igralo se u dvije skupine po tri ekipe. U skupini A bili su Polet iz Buja, Malešnica iz Zagreba i Predolac iz Metkovića. U skupini B - ANG Koprivnica, Vrbina iz Siska i Darda.

Naše su cure prvu utakmicu igrale s uvijek opasnom Koprivnicom, a znamo da Koprivničanke daju vrhunske igračice za Podravku, priča trener Čačić, dodajući: Utakmica je krenula u našu korist. Prvo poluvrijeme 7:4. I sve bi završilo u našu korist da se nije desio nemili događaj. Naša ponajbolja igračica Morena Pavlić izvodila je slobodan udarac s 9 metara i nekim nespretnim šutom, i ne znam kako da ga nazovem, bolje reći pogubnim, pogodi obrambenu igračicu u glavu. Po propozicijama RSH-a, to je kazna za izravni crveni karton. U ekipi tajac. Brzo treba presložiti ekipu. Cure u šoku. Kreće drugo poluvrijeme, nedostaje Morena. Protivnice dobile krila i polako sustižu. Cure nisu izdržale tako silovit pritisak i na kraju izgubimo skoro dobivenu utakmicu, pojašnjava porečku dramu Čačić, nastavljajući: Imamo šansu protiv Siska. Opet šok - Morena ne smije igrati ni tu utakmicu! Curu u plaču. Dižemo se i igramo. Gol za golom, neizvjesno do kraja. Nedostaje Morena. Siščanke tjelesno jače, igraju na snagu. Pred kraj utakmice okreću rezultat u svoju korist i brod zvan Darda tone. Utakmica izgubljena, borba za medalju izgubljena, plač i tuga. Kao njihov voditelj i mentor, hrabrim ih i obećavam da ćemo nagodinu biti jači i spremniji. Čestitam curama još jedanput!

Fotografije: Jana Kovač