ISKRA KUJUNDŽIĆ I LUCIJA PEJIĆ OTVORILE 20. MEMORIJAL DARKO LUKIĆ

Autor: Veronika Antal Horvat, 8. 11. 2017.

Nježni klavirski duo oduševio brojnu publiku!

Sjajno su se predstavile Varijacijama na hrvatsku narodnu temu za klavir četveroručno, op.38, Brune Vlaheka

Iskra Kujundžić, odlična učenica 6.c naše škole, i Lucija Pejić, njena kolegica iz 4. razreda osnovnoga školstva za program klavira Glazbene škole Franje Kuhača u Osijeku, imale su čast, pod vodstvom svoje proforice Ivane Glavočević, otvoriti prvu od triju večeri 20. Memorijala Darko Lukić – međunarodnoga susreta mladih klavirista!

Oduševljenje brojne publike i veliki pljesak, 3. studenoga 2017., u Atriju Gradske straže Muzeja Slavonije u Osijeku, zaslužile su svojom izvedbom Varijacija na hrvatsku narodnu temu za klavir četveroručno, op.38, Brune Vlaheka, izvrsnoga mladoga hrvatskoga pijanista i skladatelja.

U organizaciji udruge Glazbena mladež Osijeka, osim spomenutih mladih dama, prvu su večer nastupili učenici osnovnih i srednjih glazbenih škola iz Zagreba, Splita i Osijeka - Erin Bjelinski, Ivan Petrović-Poljak, Ruben Habuda, Arsen Dalibaltayan, Petar Krokar i Jan Niković.
Memorijal se bijenalno (svake druge godine) održava od 1976., u čast cijenjenome hrvatskome klaviristu, rođenome Osječaninu. Cilj je predstaviti talentirane i nagrađivane mlade glazbenike. Tako su u četrdeset godina postojanja Memorijala, kao mladi glazbenici, nastupali i Ivo Pogorelić, Nataša Veljković, Rita Kinka, Maksim Mrvica, Zvonimir Nagy, Goran Filipec, Danijel DetoniBruno Vlahek i Aljoša Jurinić.