OBILJEŽILI SMO MEĐUNARODNI DAN MIRA

Autor: Veronika Antal Horvat, 26. 9. 2017.

Velikim likovnim mozaikom – ZA mir u svijetu!

Radionicama i aktivnostima u sastavu projekta CroAction for Peace, naši su učenici i ove godine obilježili Međunarodni dan mira. Veliki likovni mozaika mira u školskome holu, u čijoj su izradi sudjelovali učenici šestih, sedmih i osmih razreda, ukazao je na to da je mir potreban svima, posebice djeci.

Na satima povijesti učenici su se upoznali sa životnim pričama dvanaestogodišnje Saje i četrnaestogodišnje Ivine, koje su preživjele ratna stradanja u Siriji. Osmaši su, potom, izrađivali narukvice prijateljstva te sastavljali poruke i crteže mira, kazala je koordinatorica projekta Sanela Toša Ljubičić, učiteljica povijesti.

Na Hrvatskome jeziku učenici su interpretirali domoljubne pjesme – Mi, djeca Ante Gardaša, Prognane ptice baranjske Marije Suk i Čuvajte mir Vladislava Galovića.

Učenici su, također, u svojim razrednim odjelima, donijeli razredna pravila u skladu s Unicefovim pravilima u projektu Stop nasilju.

Međunarodni dan mira, koji se obilježava 21. rujna, utemeljila je Opća skupština Ujedinjenih naroda 1981., u svrhu obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama. Rezolucijom Ujedinjenih naroda iz 2001. određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na svjetskoj razini.

« Ožujak 2024 »