OŠ DARDA ČETVRTA NA 21. DRŽAVNOME NATJECANJU MLADEŽI HRVATSKOGA CRVENOGA KRIŽA U SISKU!

Autor: Veronika Antal Horvat, 18. 5. 2017.

Malo mjesto s velikim uspjesima!

Velika je stvar doći na državno natjecanje, ući u 10 najboljih ekipa, među 60  najboljih mladih u cijeloj Hrvatskoj i biti na četvrtome mjestu! Bravooo ekipa, Lucija Alilović, Ena Školar, Petra Petrović, Lara Jakab, Anela Považanj i Andrija Sklizoviću!

Možete biti počašćeni i sretni što ste ponos OŠ Darda, Općine Darda i podmlatka CK Hrvatske, jer ste obučeni da nekome spasite život! Osvojeno je mjesto dokaz da ste među 20 najboljih mladih ljudi osnovnoškolskoga uzrasta u Hrvatskoj! Koji mogu, hoće i znaju!

Uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, domaćinstvo Gradskoga društva Crvenoga križa i OŠ „22.lipnja“ Sisak, u Sisku se, od 11. do 14.svibnja 2017., održalo 21. Državno natjecanje mladeži Hrvatskoga crvenoga križa.

Natjecatelji su pokazali teoretska znanja o međunarodnome pokretu Crvenoga križa i Crvenoga polumjeseca, Hrvatskome Crvenome križu, međunarodnome humanitarnome pravu i ljudskim pravima te praktička znanja u pružanju prve pomoći. Cilj je natjecanja motivirati mlade za humanitarno djelovanje u zajednici i okupiti ih radi razmjene iskustava i ideja o radu mladih HCK-a. U OŠ Darda to se njeguje već dugi niz godina.

U proces natjecanja bilo je uključeno više od 600 ekipa, više od četiri tisuće mladih, a u Sisku je  boravilo oko 250 mladih iz dvadeset hrvatskih županija, i to natjecatelja osnovnoškolskoga i srednjoškolskoga uzrasta.

mentorica ekipe, Andreja Dorić, prof.

« Ožujak 2024 »