U HEP-OVOJ AKCIJI ZA NAŠE MALE GENIJALCE NAŠA ŠKOLA OSVOJILA PET RAČUNALA

Autor: Veronika Antal Horvat, 20. 4. 2017.

Video uradak za 5!

Sudjelovali su šestaši, Marino Šimunović i Iris Zelek, te osmaši, Matea Ivanjko, Dorian Keszeg, Luka Trivunović, Dominik Vizinger, Luka Zabludski i Patrick Zver

Učenici OŠ Darda osvojili su, svojim video uratkom, koji se nalazi na stranicama škole, HEP-a i Narodnoga radija, pet kompleta računala, uključujući monitore, tipkovnice i miševe, u HEP-ovoj akciji Za naše male genijalce!

Pod mentorstvom učiteljica informatike Veronike Antal Horvat i Ivane Lajoš Brkić, sudjelovali su sljedeći učenici: Marino Šimunović (6.c), Iris Zelek (6.a), Matea Ivanjko (8.c), Dorian Keszeg (8.c), Luka Trivunović (8.c), Dominik Vizinger (8.c), Luka Zabludski (8.c) i Patrick Zver (8.c).

Ovogodišnja akcija „Za naše male genijalce“ započela je natječajem na koji su se od 13. do 29. ožujka mogle prijaviti sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj. Uz prijavu je bilo potrebno priložiti video uradak kojim su učenici pokazali da su upravo njihovoj školi potrebna nova računala.

Između više od 80 pristiglih prijava, HEP je za ovogodišnje dobitnike izabrao ukupno 15 osnovnih škola iz cijele Hrvatske, prije svega one škole koje nemaju niti jedno računalo, imaju velik broj učenika po računalu, zastarjela računala ili se nalaze na područjima od posebne državne skrbi. Njima će se u ovogodišnjoj akciji dodijeliti ukupno 50 novih računala.

Uključujući ovogodišnji donacijski ciklus, HEP je od početka provedbe akcije „Za naše male genijalce“ 2015. godine osigurao donaciju od čak 150 novih računala za učenike 42 osnovne škole diljem Hrvatske. Ukupna vrijednost do sada doniranih računala iznosi 750.000 kuna.