SPORTSKE AKTIVNOSTI ZA 58. DAN OSNOVNE ŠKOLE DARDA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 24. 6. 2022.

Ginulo se za svaki poen, centimetar, stotinku!

Bili su oduševljeni i učenici, i učitelji, i roditelji * Nakon velike borbe i podrške navijača, pobijedila je Munja, pod vodstvom tate Maria Vebera * Prvo je mjesto u predmetnoj nastavi osvojila ekipa broj 4, s ukupno 52 boda

Prema odluci ravnatelja škole Janoša Bonija, ovogodišnji je Dan Osnovne škole Darda, 58. rođendan po redu, protekao u sportskome duhu. Dana 15. lipnja 2022. na Sportsko-rekreacijskome centru Đola bili su oduševljeni i učenici, i učitelji, i roditelji.

Odaziv učenika bio je skoro stopostotni. Nedostajalo je, ukupno, manje od desetero učenika. Duh je bio natjecateljski i borben. Ginulo se za svaki poen, centimetar, stotinku, zaključio je glavni i idejni organizator Nenad Čačić, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture.

U predmetnoj je nastavi bilo devet ekipa, predvođenih učiteljima-voditeljima. Natjecali su se u štafeti 8x25 m, nabacivanju potkova na štap, mini košarci, hodanju na štulama te štafetnim skijama na travi. Prvo je mjesto osvojila ekipa broj 4, pod vodstvom učiteljice Ane Petrošević, s ukupno 52 boda. Drugo je mjesto, s osvojenim 41 bodom, pripalo ekipi s brojem 2. Isti su broj bodova imali i brončani, ekipa broj 9. Dvojbe nije bilo – plasman ekipa s istim brojem bodova određivao se prema broju boljih mjesta u igrama.

I cijela je razredna nastava, podijeljena u 12 ekipa zabavnih imena, sudjelovala u sportskim igrama. Žuti, Crveni, Fajteri, Znalci, Tigrovi, Gromovi, Komarci, Genijalci, Mravci, Munje, Vatreni i Pčelice igrali su se ćorave babe, nabacivanje potkova na štap, skakanja u vrećama, ubacivanja loptica u kutiju, donošenja 30 klikera u što kraćem vremenu te nošenju loptice u žlici. Nakon velike borbe i podrške navijača, pobijedila je ekipa Munja, pod vodstvom tate Maria Vebera, dok su na drugome mjestu bili Znalci, a na trećem Genijalci.

Svi su učenici dali sve od sebe, pokazali se u najboljem svjetlu, a najvažnije je da su se dobro zabavili zajedno sa svojim učiteljima i roditeljima.

Mirela Kotromanović i Branka Horvat

Foto: učenici, roditelji, učitelji