OŠ DARDA UKLJUČENA U PROJEKT DAN BEZVEZE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 3. 6. 2024.

Cilj je odmaknuti učenike od ekrana kako bi spoznali sami sebe

Naglasak je na aktivnostima koje od učenika zahtijevaju što više kretanja i potiču ih na druženje i zajedništvo

Ove se godine i Osnovna škola Darda uključila u projekt Dan BezVeze, koji se provodi od 2017., a autorica mu je Mirena Maljković, učiteljica mentorica informatike u Osnovnoj školi Rapska u Zagrebu. Nastavnice Andreja Dorić, Mirela Kotromanović i Sanela Toša Ljubičić s učenicima su provele niz aktivnosti kako bi bar jedan dan učenike odmaknule od ekrana i potaknule učenike na suradnju, komunikaciju, usavršavanje motoričkih vještina, ali i upoznavanje samih sebe kako bi se opustili i riješili stresa u svakodnevici.

Cilj je projekta kod učenika, ali i svih drugih sudionika, osvijestiti nepovoljan utjecaj prekomjerne i nepromišljene uporabe tehnologije na duševno i tjelesno zdravlje te na socijalne i komunikacijske vještine. Naravno, namjera nije tehnologiju prikazati u negativnome svjetlu. Naprotiv, tehnološki napredak mnoge nam je stvari učinio dostupnijima. Važno je razlučiti kada su nam pametni telefoni, računala i slični uređaji saveznici, a kada postajemo njihovi robovi. Stoga je naglasak na aktivnostima koje od učenika zahtijevaju što više kretanja i potiču ih na druženje i zajedništvo.

Aktivnosti koje su provedene možete vidjeti na poveznicama. Nadaju se da će se sljedeće godine uključiti još više učenika u taj zanimljivi projekt.

A. Dorić

« Listopad 2024 »