FOTOGRAFIRANJE UČENIKA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 25. 11. 2020. 13:17

Obavijest Fotostudija Proces

Poštovani roditelji,

zbog poštivanja epidemioloških mjera ove godine nismo u mogućnosti fotografirati u prostoru škole.  Ukoliko želite fotografirati Vašu djecu za kalendare, izraditi fotografije na magnetima ili studijsko obiteljsko fotografiranje pozivamo Vas u naš studio na adresi  Osječka ulica 18. Darda.

Termin Vašeg dolaska možete rezervirati na 095 902 0732, fotostudioproces@gmail.com ili    https://www.facebook.com/fotoProces/.

Veselimo se Vašem dolasku

15.11.-15.12. MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 25. 11. 2020. 11:50

Škole moraju biti mjesta nulte tolerancije na sve oblike ovisnosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se svake godine od 15. studenog do 15. prosinca. Ovisnost može biti psihološka (duševna) i fiziološka (tjelesna), a odnosi se na neprilagođeno ponašanje vezano uz uporabu ilegalnih droga (ili drugih psihoaktivnih tvari, npr. alkohola te sedativa),pušenje, kockanje, ovisnost o internetu, a koje dovodi do oštećenja organizma ili subjektivnih problema (problema u obitelji, školi, na poslu, s policijom...).

ŽIVJETI ZDRAVO

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 25. 11. 2020. 11:34

Tjedan školskog doručka

Doručak je za školarce najvažniji obrok u danu, a škole su mjesta gdje se svaki dan poslužuje na tisuće doručaka. Stoga smo se od 12. do 16. listopada, uključili u projekt Živjeti zdravo u kojemu se ove godine po prvi puta obilježio Tjedan zdravog doručka te su čenici 5. c razreda, zajedno s učiteljicom Andrejom Dorić i knjižničarkom Natašom Mesić Muharemi, svaki dan u školi imali aktivnosti u svezi sa zdravom prehranom.

OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE - VAŽNO!!!

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 23. 11. 2020. 19:03

Poštovani roditelji i učenici,

s obzirom da je u našoj Županiji proteklih tjedana znatniji porast broja oboljelih i hospitaliziranih osoba od bolesti COVID-19, Upravni odjel za obrazovanje, zajedno s Stožerom civilne zaštite Osječko baranjske županije, donio je preporuku prema kojoj se i u OŠ Darda od sutra, 24. studenog 2020. godine, nastava za učenike od 5. do 8. razreda organizira po modelu B (2 tjedna nastave na daljinu, 2 tjedna nastave u školi). Učenici od 5. do 8. razreda će u naredna dva tjedna (od utorka 24.11. do 4.12.) nastavu pratiti virtualno putem aplikacije Teams.

Ova odluka ne vrijedi za učenike od 1. do 4. razreda. Nastava za njih je i dalje organizirana po modelu A (redovna nastava u školi)!

U POVODU DANA SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOGA RATA I DANA SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 17. 11. 2020. 09:22

I u Dardi Vukovar i Škabrnja svijetle!

Učenici i učitelji Osnovne škole Darda i ove su godine, 16. i 17. studenoga 2020. (u skladu s epidemiološkim mjerama), dostojanstveno i s poštovanjem, paljenjem lampiona u Vukovarskoj ulici, odali počast i zahvalu svim žrtvama Domovinskoga rata.

OBILJEŽILI SMO MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 17. 11. 2020. 08:43

Sličnosti nas povezuju, a razlike obogaćuju!

Učenici 4. c razreda sudjelovali su na radionici na kojoj se razgovaralo o poštovanju, prihvaćanju i uvažavanju međusobnih različitosti. Biti prihvaćen, empatičan, ljubazan, imati pravo na mišljenje, slobodu, različitost – sve to može se integrirati u jednu riječ: tolerancija.

UČENICI OŠ DARDA UKLJUČILI SU SE U AKCIJU „BUDI MI PRIJATELJ“

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 17. 11. 2020. 08:39

Dobro je činiti dobro

Hvala svim učenicima i nastavnicima škole koji su nesebično darovali djeci u SOS Dječjem selu Ladimirevci više od 100 čokolada i tako im uljepšali nadolazeće blagdane. Uvijek je divan osjećaj imati ispunjeno srce i dušu dobrim djelima!

STIGLA DONACIJA IZ NJEMAČKE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 6. 11. 2020. 08:14

Školski namještaj na pravoj adresi

Zahvaljujući Željku Vukmaniću, i načelniku Anti Vukoji i Općini Darda, koja je platila prijevoz, škola je primila vrijednu donaciju.

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 30. 10. 2020. 10:18

Poštovani učenici i roditelji,

jesenski odmor za učenike počinje 2. studenog i traje do 3. studenog. Nastava počinje 4. studenog / srijeda / po redovnom rasporedu sati.

Janoš Boni, ravnatelj

RAZREDNA NASTAVA OBILJEŽILA DANE KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 27. 10. 2020. 13:36

Crtali, razgovarali i blagovali kruh

I naši su mališani od 1. do 4. razreda, pod vodstvom svojih učiteljica i pridržavajući se epidemioloških mjera, crtali, razgovarali i blagovali kruh.

BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA – NOVA IZVANNASTAVNA AKTIVNOST

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 21. 10. 2020. 13:09

Sedmaši uče o uzročnicima virusnih i bakterijskih bolesti

Na kraju nastavne godine planiraju natjecanje učenika u stečenome znanju i vještinama te prezentaciju rezultata istraživačkih radova, prezentacija i postera, naglasila je Andreja Dorić, voditeljica izvannastavne aktivnosti i suradnica na projektu Biosigurnost i zaštita

PETAŠI I ŠESTAŠI OBILJEŽILI TJEDAN SVEMIRA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 15. 10. 2020. 11:48

Glavna tema – sateliti

Učenici su bili vrlo zainteresirani za sve što je povezano sa svemirom pa su se dogovorili da će tijekom godine nekoliko puta organizirati gledanje noćnoga neba

Drop here!

SVJETSKI DAN UČITELJA 2020.

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 8. 10. 2020. 12:35

Ove godine radno i nastavno

MZO je našu kolegicu i učiteljicu povijesti Sanelu Toša Ljubičić prepoznao kao jednu od najuspješnijih u protekloj godini. Iskreno čestitamo!

PROMJENA RASPOREDA I SATNICE ULAZA, ODMORA I PRIJEVOZA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 1. 10. 2020. 10:03

Od 5. listopada 2020. godine novi raspored!

MEĐUNARODNI DAN ZNAKOVNIH JEZIKA

Autor: Nataša Mesić Muharemi, 24. 9. 2020. 08:22

Obilježili smo Međunarodni dan znakovnih jezika

I DARDA OBILJEŽILA SVJETSKI DAN PRVE POMOĆI